facebook script

Can't find something?

We're here to help.

Send us an email at:

contact@michiganumc.org

and we'll get back with you as soon as possible.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ryan Low Edwardson

From: Northern Skies District — Escanaba: First/Bark River UMC … To: Greater Southwest District — Coloma UMC. This full-time appointment is effective July 1, 2022.

Elise Low Edwardson

From: Northern Skies District — Escanaba: Central UMC … To: Greater Southwest District — Stevensville UMC.  This full-time appointment is effective July 1, 2022.

Julie Kline

From: Greater Southwest District — Kalamazoo: First UMC, Associate Pastor  To: Greater Southwest District — Kalamazoo: First UMC, Senior Pastor.  This full-time appointment is effective July 1, 2020.

George Lawton

From: Retired Local Pastor  To: Greater Southwest District — Berrien County: Lakeside UMC, Local Pastor serving in retirement. This quarter-time appointment began December 1, 2019.     

Derl Keefer

From: Retirement in Church of the Nazarene  To: Greater Southwest District — Center Park UMC. This LTFT appointment began July 1, 2019.

Mark Babb

To: Greater Southwest District — Sturgis UMC. This half-time Deacon appointment began July 1, 2019.

Douglas Tipken

To: Greater Southwest District — Fennville and Pearl UMCs. This full-time appointment began July 1, 2019.

Carl Litchfield

From: Retirement  To: Greater Southwest District — Burr Oak UMC. This LTFT appointment began July 1, 2019.

Glenn Litchfield

From: Retirement   To: Greater Southwest District — Kendall UMC. This quarter-time appointment begins July 1, 2019.

Heather McDougall

From: Appointment Beyond Local Church–Beacon Health Systems, Chaplain   To: Greater Southwest District — Three Rivers: First UMC. This quarter-time appointment is effective July 1, 2019.

|